czwartek, 27 października 2016

Skrzywdzona

Chyba to już mój mały zwyczaj, że środowe wspólne dzierganie i czytanie jest w czwartek. W najbliższym tygodniu postaram się zmienić ten zwyczaj.
Dzisiaj kolejna książka Cathy Glass. Napisać o Skrzywdzonej poruszająca książka to tak, jak nic nie napisać. Autorka prywatnie tworzy tymczasową rodzinę dla dzieci. Postanowiła opisać niektóre historie swoich podopiecznych. Skrzywdzona jest pierwszą opowieścią przelaną na papier.

Czytając o kilkuletniej Jodie z pewnością nie znajdziecie pięknie zawoalowanej historii o wspaniałym dzieciństwie. W tej książce znajdziecie doskonały przykład w jaki sposób rodzice mogą zniszczyć własne dziecko. Zamknąć je na zawsze w klatce bólu i cierpienia. Z każdą stroną książki odkryjecie coraz bardziej mroczną przeszłość dziewczynki a co za tym idzie, coraz bardziej okrutne czyny dorosłych. 
Mimo wszystko warto przeczytać tę lekturę. Przekonać się, że są także dobrzy ludzie, choćby tacy jak Cathy, która z ogromnymi pokładami miłości i cierpliwości jest w stanie stworzyć bezpieczny dom, niczym przystań dla dzieci skrzywdzonych, opuszczonych zranionych fizycznie i psychicznie. 

A na drutach powstały dwie czapeczki w rozmiarze newborn. Na zdjęciach kolor różowy trochę się przekłamał na pomarańczowy. Takie szybkie przerywniki :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz